Yıldız Kızlar Voleybol Türkiye Grup Eleme Müsabakaları, İlçemizin  ev sahipliğinde başladı. 12 ilden 12 takımın  katıldığı, 7-10 Mart tarihleri arasında yapılacak müsabakalarda kazanan takım Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.
Grup eleme müsabakaları Bozyazı Şehit Murat Namdar Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirildi. Müsabakaların açılışına Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN ile birlikte kamu kurum amirleri, sporcular, antrenörler ve okul idarecileri katıldı.


           Açılışta konuşan Kaymakamımız, bayanlar voleybol takımlarımız ve milli takımımız  dünyada söz sahibi oldular. Buradaki sporcu kardeşlerimizi de ilerde büyük takımlarda, milli takımda, uluslararası yarışmalarda isimleriyle, unvanlarıyla göreceğiz. Büyük Atatürk, “Ben sporcunun zeki, çevik, aynı zamanda ahlaklısını severim” diyor, dolayısıyla sadece spor yapmanın kendi başına bir değerinin olmadığını, spor yaparken kardeşliği, ahlakı ve bireysel gelişimimize katkı yapacak şekilde tamamlaması lazım. Sporcu insanlar akademik çalışmalarında da üst düzeyde başarılı oluyor. Temennim, burada Türk sporunu yüceltecek, Türk sporuna elit sporcular kazandıracak bir organizasyonun ilk adımlarını atmış olmamız. Sizleri burada ağırlamaktan son derece mutluyuz. Turnuvanın herkes için iyi geçmesini temenni ediyorum. dedi.


          Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN müsabakaların anısına yaptırılan plaketleri sporculara verdi,başarılar diledi

Çekilen kuraların ardından Mersin Pirireis Ortaokulu ile Hatay Namık Kemal Ortaokulu karşılaşması ile Yıldız Kızlar Voleybol Türkiye Grup Eleme maçları başladı. Müsabakalarda Mersin, Hatay, Niğde, Ankara, İstanbul, Karaman, Aksaray, Nevşehir, Konya, Kayseri, Antalya ve Muğla'dan 12 ortaokulun kız voleybol takımları mücadele edecek.

 

İSAY2 Galeri