Tarihin altın sayfalarındaki yerini alan ve bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa yol gösteren Türk Kurtuluş Savaşı, Türk Milleti'nin, ordusu ile birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yazdığı kahramanlık destanıdır. 95 yıl önce, sayı ve silah olarak kendisinden çok üstün olan düşman karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi ve üstün cesaretiyle milletini ve ülkesini kanının son damlasına kadar koruyan Türk Askerinin kazandığı 30 Ağustos Zaferi, Türkiye Cumhuriyeti'nin bağımsızlık temellerinin atılmasındaki en önemli aşamadır. 

 

Büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramında, başta büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

       30 AĞUSTOS KUTLAMA PROGRAMI

 

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Kaymakamımız Hayatı TAŞDAN, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Maydanında bulunan Atatürk Anıtına çelenk sundu. Ardından kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile öğretmenevinde düzenlenen programa geçildi.
 
İSAY2 Galeri